organization

Organisation

Europcar drivs i Sverige av Europeisk Biluthyrning AB, organisationsnummer 556084-0984, ett dotterbolag till Volkswagen Group Sverige AB.
Internationellt ägs Europcar av Eurazeo S.A.

 

Europcars ledningsgrupp i Sverige:

 

Rainer Jonsson, VD
08-120 748 14
rainer.jonsson@europcar.se

 

Stine Byrler, Kundservice
08-120 748 45
stine.byrler@europcar.se

 

Annelie Carlström, HR
08-120 748 44
annelie.carlstrom@europcar.se

 

Camilla Dany, Ekonomi
08-120 748 42
camilla.dany@europcar.se

 

Mattias Gyllenlans, Region & station
08-120 748 27
mattias.gyllenlans@europcar.se

 

Mattias Knutsson, Inköp & logistik
08-120 748 06
mattias.knutsson@europcar.se

 

Johan Skordby, Försäljning
08-120 748 28
johan.skordby@europcar.se

 

Lena Wickström, Marknad
08-120 748 16
lena.wickstrom@europcar.se

 

Upptäck Europcars mobila lösningar

Ladda ner Europcars app för iPhone, iPad och Android nu!

Mer information