Organisation

Europcar drivs i Sverige av Europeisk Biluthyrning AB, organisationsnummer 556084-0984, ett dotterbolag till Volkswagen Group Sverige AB.
Groupe Europcar är noterat på Parisbörsen sedan 2015.

Europcars ledningsgrupp i Sverige:

Mickael Bogered, VD

mickael.bogered@europcar.se

Susanna Magnusson, Ekonomi

susanna.magnusson@europcar.se

Malin Glitterstam, HR

malin.glitterstam@europcar.se

Linus Nilsson, Fleet

linus.nilsson@europcar.se

Niclas Runberg, Försäljning, Marknad, PR

niclas.runberg@europcar.se

Cathrin Idén, Projektkontoret

cathrin.Iden@europcar.se

 

Upptäck Europcars mobila lösningar

Ladda ner Europcars app för iPhone, iPad och Android nu!

Mer information